Skip to content
Viso rezultatų:
Rodyti visus rezultatus
Lt En
Alytaus apylinkės teismas
lt
En

NAUJIENOS

Paskelbtas nuosprendis avarijos byloje

Paskelbtas nuosprendis avarijos byloje
2022-07-25

Alytaus apylinkės teismo Prienų rūmuose 2022 m. liepos 25 d. paskelbtas nuosprendis skaudžios avarijos, įvykusios dar 2014 metų lapkričio 1 dieną ir nusinešusios mažametės gyvybę, byloje.

Kaltinamasis J. V. nuteistas už tai, kad 2014 m. lapkričio 1 d. Varėnos r., vairuodamas automobilį, nesilaikė visų būtinų atsargumo priemonių tam, kad nesukeltų pavojaus kitų eismo dalyvių saugumui, atsiradus kliūčiai ar iškilus grėsmei eismo saugumui privalėjo sulėtinti greitį, net visiškai sustabdyti transporto priemonę ar apvažiuoti kliūtį nesukeldamas pavojaus kitiems eismo dalyviams, nepasirinko saugaus greičio pagal važiavimo sąlygas, eismo intensyvumą, kad galėtų sustabdyti transporto priemonę iki bet kurios iš anksto numatomos kliūties, viršijo leistiną greitį, prieš pradėdamas lenkti, privalėjo įsitikinti, kad transporto priemonės, važiuojančios priekyje ta pačia eismo juosta, nerodo kairiojo posūkio signalo, pradėjo lenkimo manevrą, - išvažiavo į priešpriešinę eismo juostą, neįsitikinęs saugumu, lenkė kolonoje ta pačia kryptimi važiavusius ne mažiau 7 automobilius, kurie mažino greitį, kadangi priekyje automobiliu „Toyota Avensis“ važiavusi J. J., įjungusi kairio posūkio signalą ruošėsi sukti į kairę, laiku nenutraukė nesaugaus lenkimo manevro, nesustabdė vairuojamo automobilio, dėl ko atsitrenkė automobilio priekiu į ta pačia kryptimi važiavusio, su įjungtu kairio posūkio signalu išvažiavusiu į priešpriešinę eismo juostą, jau pradėjusiu išvažiuoti iš pagrindinio kelio į poilsio aikštelę, automobilio „Toyota Avensis“ kairę galinę dalį, dėl ko įvyko eismo įvykis, dėl kurio nuo patirtų sužalojimų mirė automobilio „Toyota Avensis“ mažametė keleivė. Kaltinamasis J. V. kaltu neprisispažino.

Skiriant ir parenkant bausmę kaltinamajam J. V. atsižvelgta į tai, kad jis pagal pavojingumo visuomenei laipsnį padarė neatsargią nusikalstamą veiką. Jo atsakomybę lengvinančių ir sunkinančių aplinkybių nenustatyta. Kaltinamasis dirba, charakterizuojamas teigiamai. Neteistas, nusikalto pirmą kartą, baustas administracinėmis nuobaudomis už greičio viršijimą. Atsižvelgiant į nurodytas aplinkybes kaltinamajam parinktina bausmė – terminuotas laisvės atėmimas, tačiau kaip pirmą kartą teisiamam ir padariusiam neatsargų nusikaltimą bausmės vykdymas atidėtinas tikint, kad bausmės tikslai bus pasiekti be realaus jos atlikimo. Be to, pagal teismų praktiką, atsižvelgtina, dėl per ilgo ikiteisminio tyrimo atlikimo, nagrinėjamoje byloje.

Pagal baudžiamąjį įstatymą baudžiamojo poveikio priemonės skyrimas turi padėti įgyvendinti bausmės paskirtį, viena iš tokių priemonių – uždraudimas naudotis specialia teise, iš jų – teise vairuoti kelių transporto priemones tais atvejais, kai naudodamasis šiomis teisėmis asmuo padaro nusikalstamą veiką. Kaltinamasis vairavo automobilį, būdamas blaivus, neteistas, turi du nepilnamečius vaikus. Kaltinamasis J. V. laikotarpiu nuo 2017 m. vasario 28 d. iki 2020 m. spalio 15 d. penkis kartus baustas administracinėmis nuobaudomis už greičio viršijimą. Duomenų apie J. V. padarytus naujus Kelių eismo taisyklių pažeidimus, po 2021 m. rugsėjo 17 d., t.y. po to, kai jam pirmą kartą buvo įteiktas pranešimas apie įtarimą šioje nagrinėjamoje byloje, nėra. Padaryti nusižengimai liudija tai, kad kaltinamasis linkęs pažeisti kelių eismo taisykles, elgtis neatsakingai. Įvertintina ir tai, kad eismo įvykio metu, kuris padarytas dėl vairuotojo neatsakingumo, buvo sutrikdyta nukentėjusiojo V. J. sveikata, bei sukėlė nukentėjusiosios K. J. žūtį, kas sąlygojo baudžiamosios atsakomybės taikymą, todėl visuomenės sveikatos, saugumo, kaip vienų iš svarbiausių Konstitucinių vertybių, užtikrinimas, neatsakingo tolimesnio vairavimo užkardymas yra būtinas, atimant teisę vairuoti transporto priemones.

Atsižvelgiant į bylos aplinkybes, teismas nusprendė J. V. pripažinti kaltu pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 281 straipsnio 5 dalį ir nubausti laisvės atėmimu trims metams, paskirtos bausmės vykdymą atidedant vieneriems metams šešiems mėnesiams įpareigojant tęsti darbą, per visą bausmės vykdymo atidėjimo laikotarpį - neišvykti už gyvenamosios vietos miesto (rajono) ribų be nuteistojo priežiūrą vykdančios institucijos leidimo.

Taip pat J. V. skirta baudžiamojo poveikio priemonė, numatyta BK 67 straipsnio 2 dalies 1 punkte - specialiosios teisės (teisės vairuoti transporto priemones) atėmimas vieneriems metams (aktuali redakcija BK 68 straipsnio galiojusi nusikalstamos veikos metu numatė uždraudimą naudotis specialiomis teisėmis terminą nuo vienerių iki trejų metų) teismo vertinimu, šis baudžiamasis procesas (kuris trunka beveik 8 metus) pats savaime turės įtakos J. V., kaip auklėjamoji ir prevencinio pobūdžio priemonė.

Teismas iš dalies tenkino nukentėjusiųjų civilinius ieškinius - iš draudimo bendrovės nukentėjusiesiems J. J. priteisė 2000 Eur turtinės ir 2250 Eur neturtinės žalos atlyginimo, V. J. - 2466,49 Eur turtinės ir 2750 Eur neturtinės žalos atlyginimo. Iš kaltinamojo J. V. priteista po 25 750 Eur J. J. ir V. J. neturtinei žalai atlyginti.

Nuosprendis per 20 dienų nuo jo paskelbimo gali būti skundžiamas Kauno apygardos teismui paduodant apeliacinį skundą per Alytaus apylinkės teismo Prienų rūmus.

 

Cituodami arba kitaip platindami šią informaciją, nurodykite informacijos šaltinį.

Kontaktai žiniasklaidai:

Jurgita Urbanavičiūtė

Alytaus apylinkės teismo administracijos sekretorė,

atliekanti atstovo su visuomene ir žiniasklaida funkcijas

Tel. 8 315 73 544

El. p. jurgita.urbanaviciute@teismas.lt

https://alytaus.teismai.lt/